Predaj zdravého prírodného RD v Kotrčinej Lúčke pri Žiline

Dobrý deň,

dom ktorý ponúkame v tomto inzeráte nie je typický a určite neosloví každého. Je to dom, ktorý vznikol neštandardnou postupnou rekonštrukciou ktorú riešila rodinka postupne a vlastnými rukami. Majiteľ je odborníkom na hlinené omietky a výstavbu z tradičných (dnes sa volajú “alternatívne”) materiálov. Nachádza sa vo veľmi peknom prostredí na kopci nad obcou Kotrčina Lúčka na vyrovnanom a vysporiadanom pozemku o výmere 700 m2.

Táto ponuka určite osloví ľudí, ktorí majú blízko k prírodným materiálom akými sú hlina, drevo, slama. Majiteľov domu tieto materiály oslovili natoľko, že sa nebáli experimentovať a postupne sa stali na oblasť výstavby z týchto materiálov vyhľadávanými odborníkmi. Ponúkaný dom menil svoju podobu postupne ako sa menili požiadavky jeho obyvateľov a ešte nie je úplne dokončený. Nechýba však veľa. Pôvodná stavba bola klasicky murovaná, čiastočne podpivničená s dreveným krovom.

Ak hľadáte nehnuteľnosť s napojením na prírodu a nie sterilnú novostavbu, prípadne hľadáte dom na trávenie víkendov ako alternatívu ku chate, nebojíte sa stavebných prác a vyžívate sa pri práci v záhrade, táto ponuka bude šitá priamo na Vás.

Dispozične teda nehnuteľnosť pozostáva z troch podlaží. Pozemok prešiel terénnymi úpravami a po vytvorení kaskády je prevažná časť rovinatá s dvoma terasami slúžiacimi ako úžitková záhrada. Vedľa domu sa nachádza aj veľká garáž a čiastočne prestrešené priečelie. Na prízemí domu sa nachádza priestranná kuchyňa s jedálňou a obývacou časťou (na fotke a videách uvidíte v tejto časti veľké starosvetské krosná). Chodbou sa prechádza do zadnej časti domu, kde sa nachádza kúpeľňa s WC, detský kút s východom na veľkú drevenú terasu s krásnym výhľadom a v zadnej časti domu pracovňa / dielňa s napojením na siete (je tu možnosť prispôsobenia priestoru podľa vlastnej predstavy). Na poschodí domu sa nachádza detská izba, spálňa, šatník, kúpeľňa a spoločenská miestnosť. Kúpeľňa, šatník a spoločenská miesnosť nie sú ešte úplne dokončené. V suteréne, ktorý sa nachádza pod kuchynskou časťou domu sú skladové priestory a tech. Zariadenia - kotolňa s akumulačnou nádržou a chladná pivnica na ovocie a zeleninu.

Zadná časť domu môže slúžiť ako samostatná časť nakoľko sú tu vyvedené rozvody a je možné ju využiť rôzne, či už na prenájom alebo na podnikanie, ako samostatný apartmán alebo aj ako dielňu. Vrchné podlažie domu tiež môže slúžiť ako samostatná bytová jednotka vďaka vyvedeným rozvodom. Je tu možné spraviť plnohodnotnú kuchyňu a využívať tak dom aj ako dvojgeneračný.

Dom je napojený na elektrickú sieť, je možnosť napojenia na obecný rozvod vody, ktorý je v dosahu ale v súčasnosti využíva dom vlastnú zdieľanú studňu s kvalitnou vodou, odkanalizovanie domu je riešené formou samostatnej domovej čističky. Vykurovanie je primárne cez kotol na tuhé palivo, ktorý je napojený na veľkú 800 l akumulačnú nádrž, ohrev úžitkovej vody je napojený na slnečné kolektory a len občasne je voda ohrievaná elektrickým bojlerom. Rozvody vykurovania na prízemí domu sú riešené formou podlahového kúrenia, na poschodí formou stenového kúrenia. Vďaka uvedeným systémom sú náklady na chod celého domu menej ako 70 eur mesačne.

Majitelia domu v rámci uvedenej ceny ešte dokončia podlahy v spoločenskej miestnosti, drevené dubové schodisko a niektoré detaily. Podľa dohody je možné dokončiť aj kúpeľňu na poschodí domu. Dom sa ponúka prázdny. Vypratané budú aj tech. priestory. Súčasťou ceny sú všetky technické súčasti a kuchynská linka so spotrebičmi.

Čo teda tento dom a kde sú jeho výhody oproti iným ponukám:

- lokalita blízko mesta ale v prírode,
- krásne výhľady na okolie,
- moderné systémy spojené s tradičnými materiálmi,
- veľký otvorený priestor kuchyne, jedálne a obývačky pre rodinný život,
- krásna hlinená pec a vysokou akumulačnou schopnosťou,
- podlahové vykurovanie, stenové vykurovanie,
- ekologické a lacné vykurovanie, kotol na drevo, slnečné kolektory,
- navezená kvalitná zemina a vysadené ovocné stromy na pozemku,
- všetky technológie relatívne nové a zabehnuté,
- veľa technických a úložných priestorov, garáž, pivnice
- do mesta Žilina je to len 15 minút autom a na tento smer nebývajú dopravné zdržania,
- neďaleko je národný park Malá Fatra s napojením na Kotrčinu Lúčku cez cyklotrasy, bežkárske trasy a turistické chodníky.

Dom je možné financovať hypotekárnym úverom. Právne je vysporiadaný a pripravený na predaj. Odovzdanie bude možné po 01.07.2019. Dôvodom predaja je sťahovanie sa za väčším pozemkom. V prípade ak Vás táto ponuka oslovila a chceli by ste dom vidieť, radi Vám ho predstavíme na osobnej obhliadke. Volajte 0903735556.