Predaj rodinného víkendového domu v Ďurčinej | krásny vodopád | 1003 m2 pozemok

 

Inzerát nájdete tu:

https://www.jrreality.sk/nehnutelnost/1425633/predaj-rodinneho-vikendoveho-domu-v-durcinej--sukromny-vodopad--1000-m2-pozemok.htm

 

Takúto nehnuteľnosť nenájdete nikde inde. Nejde totiž o rodinný dom na víkendy ani o nadštandartnú chalupu, je to totiž kúsok súkromného raja vybudovaného na neuveriteľnom mieste. Už dávnejšie malo toto miesto zaujímavú históriu a príbeh ktorý je spojený so starým mlynom. Pozemok sa nachádza v strede obce Ďurčiná ale keď prejdete cez kamenný mostík tvoriaci prístupovú cestu tak neuveríte, že ste v strede dediny. Majiteľa už v roku 1983 oslovilo toto miesto natoľko, že sa nedal odradiť a začal budovať... Najskôr kamenný most na ktorý spracoval viac ako 10 tatier žulového kameňa, postupne s domom 22 m oporný múrik a v roku 1994 sa po viac ako 11 rokoch náročnej práce skolaudovalo.

Obec Ďurčiná sa nachádza v tesnej blízkosti mestečka Rajec, z lokality sa dostanete za 9 minút autom do golfového areálu Golf Park Rajec a za 12 minút ste v luxusných kúpeľoch Spa Aphrodite Rajecké Teplice, kúsok sú známe Čičmany, turisti aj lyžiari si tiež prídu na svoje. Sama dedinka má základnú vybavenosť a ponúka pekné panoramatické výhľady a prechádzky. Napojenie na diaľnicu je cca 30 minút a to v Žiline alebo v Považskej Bystrici.

Pozemok, ktorý sa predáva spolu s domom je členitý a dalo veľa úsilia celú oblasť prispôsobiť a vyrovnať. Celková predávaná výmera je 1003 m2 a pozostáva z viacúrovňovej záhrady, veľkej terasy, udržiavanej úžitkovej záhradky a čerešničkou na torte je prírodný kamenný vodopád, ktorý dodáva miestu úžasnú atmosféru. Celý pozemok poskytuje výborné súkromie, je slnečný a prevažnú časť tvorí urdžiavaný trávnik.

Dom bol postavený kvalitne, spodná stavba je osadená sčasti do žulového svahu a je prevažne betónová so spodnou izoláciou, pivnice majú betónové stropy. Snom majiteľa bolo mať drevenicu, ale ide o moderný systém s certifikovanou skladbou spojený s murovanými časťami. Strop nad prvým podlažím je drevený, krov tiež drevený pokrytý kvalitnou škridlovou krytinou.

Dom je napojený na obecný rozvod vody, kanalizáciu zabezpečuje trojkomorový septik, napojenie na elektrinu je cez 3 fázový istič a vykurovanie je riešený primárne plynovým kotlom. Na streche sú osadené slnečné kolektory a prebytky tepla sa ukladajú do akumulačnej nádrže v kotolni. Vykurovanie v dome je ústredné, vykurovacie telesá sú doplnené podlahovým systémom v kúpeľni a v kuchyni, horné podlažie vykurujú radiátory. Celý dom je možné vykurovať aj funkčným krbom na drevo. O vodu do záhrady je postarané cez systém elektrického čerpadla z blízkeho potoka.

Dispozične pozostáva prvé podlažie z veľkej terasy cez ktorú sa vstupuje do zádveria, v menšej chodbičke sú dvere do pivničných priestorov, samostatné WC a priestranná kúpeľňa s vaňou, sprchovacím kútom aj práčkou. Obytná časť pozostáva z otvoreného priestoru jedálne, kuchyne a obývacej izby. Do podkrovia vedú dizajnové schody z dreveného masívu a v podkroví sa nachádzajú dve menšie, jedna klasická spálňa a úložný priestor. Časť domu je podpivničená. V pivničných priestoroch sa nachádza garáž, kotolňa, dve menšie chladné pivničky a väčšia pivnica na zeleninu a ovocie.

Tento ponúkaný dom a celé miesto má naozaj svoje špecifické čaro, bolo tu strávených mnoho krásnych chvíľ, priam tu vyžaruje dobrá energia a preto by sme radi našli dobrosrdečného záujemcu ktorý by pokračoval, udržiaval a zveľaďoval túto nehnuteľnosť aj v budúcnosti, nakoľko jediným dôvodom predaja sú ubúdajúce sily pôvodných majiteľov. Viac informácií a osobnú obhliadku s Vami radi dohodneme na čísle 0903735556. Nezabudnite si pred zavolaním pozrieť aj video, ktoré mám k nehnuteľnosti spracované a nájdete ho buď v inzeráte alebo na stránkach JR reality. Tešíme sa na Vás.